Onze concurrentiewaakhonden worden aan de ketting gelegd

Door Karel Uyttersprot op 11 februari 2013, over deze onderwerpen: Economie

Nadat de helft van het topkader van energieregulator CREG net voor het kerstverlof naar huis werd gestuurd, dreigt nu hetzelfde te gebeuren bij de hervorming van de Mededingingsautoriteit. Zij worden vervangen door (politiek) benoemde ambtenaren.

N-VA-Kamerlid Karel Uyttersprot vindt dit niet bepaald een schoolvoorbeeld van efficiënt marktbeheer.
Als klap op de vuurpijl krijgt de nieuw ingerichte Mededingingsautoriteit de bevoegdheid om, in geval van ‘abnormale’ prijsverhogingen, eigenhandig de prijzen te blokkeren en naar eigen goeddunken te wijzigen. Kamerlid Cathy Coudyser zegt dat de minister hier een fundamentele denkfout maakt: “Een onafhankelijke en slagkrachtige waakhond kan effectief controleren, optreden en sanctioneren om de efficiënte marktwerking te garanderen.”
Het voorliggende wetsontwerp is zowel een aanfluiting van grondrechten in onze democratische rechtsstaat, als van elke basiscursus economie.

 

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is